Karwia – uroki nadmorskiego krajobrazu

Na gości „Dworku na uboczu” w Sulicicach czeka wiele atrakcji. Znane ośrodki wypoczynkowe i bliskość morza sprawiają, że można tu zaplanować i spędzić bardzo ciekawie wakacje. Jedną z sąsiednich miejscowości jest Karwia. Słynie ona przede wszystkim z wyjątkowo pięknej plaży. Jej urok bierze się stąd, że należy ona do jednych z najszerszych tego typu miejsc nad Bałtykiem. Od lądu oddzielona jest pasem wydm, które porasta las sosnowy. Ten leśny zakątek skrywa ścieżkę turystyczną, która idealnie nadaje się na spacery i wędrówki, zwłaszcza w celach prozdrowotnych. Dzieje się tak za sprawą czystego żywicznego powietrza.

Wczasy z naturą

Przyjeżdżający do naszego dworku na wypoczynek mogą zajrzeć również do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Tworzy go m.in. Karwia. Jego składową jest północna część Pobrzeża Kaszubskiego, Mierzeja Helska, fragment Zatoki Puckiej oraz wschodnia część Wybrzeża Słowińskiego. Warto poznać mieszczące się w ramach Parku rezerwaty roślin i zwierząt. Niemniej ciekawym miejscem, które można obejrzeć podczas wakacji w Sulicicach są tzw. Bielawskie Błota. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się dwa rezerwaty florystyczne: Moroszka Bielawskie Błota i Woskownicy Bielawskie Błota. Cóż oznaczają te enigmatyczne nazwy? Moroszka jest rzadkim gatunkiem maliny, a w warunkach naturalnych można ją spotkać obecnie tylko w wilgotnych borach zlokalizowanych w borealno-arktycznej strefie. Woskownica europejska z kolei jest 1,5-metrowym krzewem torfowiskowym, gatunkiem atlantyckim, który rzadko występuje w Polsce.

Ruch to zdrowie, czyli aktywny wypoczynek

„Dworek na uboczu” spełni oczekiwania tych, którzy lubią spędzać wczasy w ruchu. Okoliczne tereny sprzyjają bowiem uprawianiu nordic walking. Karwia oraz leżąca po sąsiedzku Jastrzębia Góra proponują osobom przyjeżdżającym na wakacje trzy trasy – a każda z nich ma inny stopień trudności. Są oznakowane, więc bez problemu można je dopasować do swoich możliwości fizycznych. W samej Karwi znajduje się najdłuższa z tych tras, oznaczona kolorem czarnym, która łączy się z innymi odcinkami, które przebiegają przez Jastrzębią Górę.
Wczasy w Sulicicach mogą być świetną okazją, aby obejrzeć Karwię oraz poznać jej atrakcję.