Wakacje Władysławowo – motyle, Dom Rybaka i Magiczny Zawrót Głowy

Wczasy w „Dworku na uboczu” to świetna okazja do tego, aby zajrzeć do pobliskiego Władysławowa. Jest to miejscowość rozpoznawalna, ciesząca się wielkim zainteresowaniem wśród polskich turystów. Przyciąga ich nie tylko pięknymi plażami, ale również innymi atrakcjami. To tutaj można bowiem trafić do niezwykle kolorowego świata motyli. A to za sprawą Muzeum Motyli, gdzie w gablotach można obejrzeć ponad 500 gatunków tych owadów oraz odkryć wszelkie tajemnice związane z ich życiem.
Władysławowo to również Dom Rybaka i wieża widokowa, z której można zobaczyć zarówno samą miejscowość, jak i jej okolice z całkiem innej perspektywy. Dla turystów udostępnione są dwa tarasy widokowe. W tej samej wieży znajduje się również niecodzienne muzeum. Niecodzienne, bo… związane z iluzją! Magiczny Zawrót Głowy to wyprawa w niezwykły świat
m.in. iluzji optycznych, paradoksów oraz zabawnych trików. Atrakcja i dla dzieci, i dla dorosłych.

Z wizytą u generała Hallera i w porcie rybackim

Wakacje sprzyjają również zwiedzaniu różnych obiektów związanych z polską historią. Władysławowo ma tzw. Hallerówkę, czyli letnią rezydencję Generała Józefa Hallera, obecnie pełniącą funkcję muzeum. Było to miejsce, w którym spędzał letni wypoczynek z rodziną przed wybuchem II Wojny Światowej. Dziś mieści się tu Centrum Pamięci Gen. Hallera i Błękitnej Armii. Można tu obejrzeć pamiątki po generale, listy i inne przedmioty.
Jeśli Bałtyk, to nie może również zabraknąć portu rybackiego. We Władysławowie znajduje się jeden z największych, który powstał w latach 30-tych XX wieku. W okresie wakacji jest bazą dla statków wycieczkowych. Stad też można wybrać na kilkugodzinny połów dorsza.

Osada średniowieczna, wąwóz i latarnia morska

Wczasy blisko Władysławowa mogą być także okazją do zwiedzenia osady w Sławutowie, która jest rekonstrukcją osady średniowiecznej z przełomu IX i X wieku. To z jednej strony podróż w odległą przeszłość, a z drugiej – świetna forma edukacji. Wejście na Latarnię Morską w Rozewie i zwiedzenie Muzeum Latarnictwa Morskiego – to kolejna atrakcja, którą warto wziąć pod uwagę. Miłośników flory z pewnością za to ucieszy wieść, że w tutejszym wąwozie Chłapowskiego rośnie wiele bezcennych gatunków roślin.